Program, który ruszy na przełomie I i II kwartału 2022 roku,  polegać będzie na dofinasowaniu instalacji pomp ciepła w nowo budowanych domach jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym.  Ma również wstecznie objąć pompy ciepła już zainstalowane w ubiegłym roku.

Wartość dotacji wyniesie do 7.000 zł dla powietrznych oraz  do 21.000 zł dla gruntowych pomp ciepła.

 

Szczegóły programu  MOJE CIEPŁO  znajdują się tutaj.

 

Zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem i serwisowaniem instalacji grzewczych i chłodniczych, w tym montażem pomp ciepła.  W dzisiejszych realiach wciąż rosnących cen nośników energii, pompa ciepła jako źródło zasilania centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, jest rozwiązaniem najlepszym z dostępnych.  Natomiast w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną jest najefektywniejszym i najtańszym sposobem ogrzewania domu. 

Nasze rozwiązania dla nowych budynków dostępne są tutaj.

DOTACJA  z programu  MOJE  CIEPŁO 

To  bardzo skuteczne a jednocześnie bardzo niedoceniane źródło sfinansowania kosztów remontów. Mogą z niego skorzystać podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych (według stawki 18 i 32 proc.), formuły liniowej (stawka 19 proc.) oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Właściciel budynku, który poniósł wydatki na ulepszenie domu, które przyczyniły się do spadku zużycia energii elektrycznej, może  odliczyć  od dochodu podlegającego opodatkowaniu niebagatelną kwotę 53.000 złotych .

Co więcej małżonkowie będący współwłaścicielami mogą łącznie skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty 106.000  złotych - co daje zaoszczędzoną na podatku kwotę 19.080 złotych.

Sprawdź szczegóły.  

Ulga termomodernizacyjna 

Wiele banków oferuje atrakcyjne produkty, które mogą być samodzielnym źródłem sfinansowania albo uzupełnieniem  dla programów dotacyjnych. 

Konkurencja istnieje również na rynku bankowym, dlatego koszty pożyczek są obecnie  akceptowalne. 

Zresztą  sprawdź sam. 

EKO pożyczki 

Program  dostępny zarówno dla nowych jak i już eksploatowanych budynków. Polega na dofinasowaniu budowy domowych instalacji fotowoltaicznych o mocy poniżej 10 kW.  Wielkość DOTACJI  w aktualnej edycji Programu może wynieść do 31.000 złotych. 

Szczegóły programu  MÓJ PRĄD  znajdują się tutaj.

Zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych.  

Sprawdź aktualne ceny naszych  zestawów fotowoltaicznych  w zależności od wielkości instalacji, zastosowanej technologii i sposobu montażu.

DOTACJA  z programu  MÓJ PRĄD 

DOTACJA  z programu CZYSTE  POWIETRZE 

Program umożliwia pozyskanie dotacji na termomodernizację już użytkowanych budynków mieszkalnych, polegającą na wymianie nieefektywnego źródła ciepła oraz zmniejszeniu strat ciepła w budynku.  Wielkość dotacji  zależy od zakresu robót - maksymalnie jest to 136.200 złotych przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków.

Aktualne informacje  dotyczące programu CZYSTE POWIETRZE  znajdują się tutaj. 

Ponadto obecnie istnieje możliwość na uzyskaniu kredytu bankowego  Czyste Powietrze na sfinansowanie robót, który jest spłacany z wykorzystaniem przyznanej dotacji. Szczegóły dostępne tutaj.

Pomagamy w odpowiednim zaplanowaniu zakresu robót, doborze sprzętu spełniającego wymogi programu, przygotowaniu wniosku o DOTACJĘ. 

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą zgłosić się tutaj.

Wykonujemy kompleksowo pełny zakres robót,  dostaw towarów i urządzeń wchodzących w zakres programu. 

Sprawdź ceny i wielkość  DOTACJI  dla naszych zestawów grzewczych .

Koszty związane z budową czy remontem nie są małe. Ich pokrycie często wymaga  ogromnego wysiłku i długiego okresu oszczędzania.

Można je  jednak znacząco zmniejszyć, jeśli skorzysta się z ulg podatkowych i DOTACJI.

Uzupełnieniem brakujących środków mogą się okazać EKO pożyczki dostępne obecnie na  bardzo korzystnych  warunkach.

Poniżej przedstawiamy  zestawienie dostępnych źródeł finansowania robót  zarówno w nowych jak i już eksploatowanych budynkach.

 FINANSOWANIE

 czyli

 skąd wziąć pieniądze, żeby ...

 mieszkać taniej

idź na skróty:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave