Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

idź na skróty:

 FINANSOWANIE
 czyli
 skąd wziąć pieniądze, żeby ...
 mieszkać taniej

Koszty związane z budową czy remontem nie są małe. Ich pokrycie często wymaga  ogromnego wysiłku i długiego okresu oszczędzania.

Można je  jednak znacząco zmniejszyć.

Warto skorzystać z  ulg podatkowych i DOTACJI.

Uzupełnieniem brakujących środków mogą się okazać EKO pożyczki dostępne obecnie na  bardzo korzystnych  warunkach.

Program umożliwia pozyskanie dotacji na termomodernizację budynków  mieszkalnych polegającą na wymianie nieefektywnego źródła ciepła oraz zmniejszeniu strat ciepła w budynku.  Wielkość dotacji  zależy od zakresu robót - maksymalnie jest to  37.000 złotych przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków.

Aktualne informacje  dotyczące programu CZYSTE POWIETRZE  znajdują się tutaj.

Pomagamy w odpowiednim zaplanowaniu zakresu robót, doborze sprzętu spełniającego wymogi programu, przygotowaniu wniosku o DOTACJĘ. 

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą zgłosić się tutaj.

Wykonujemy kompleksowo pełny zakres robót,  dostaw towarów i urządzeń wchodzących w zakres programu. 

Sprawdź ceny i wielkość  DOTACJI  dla naszych zestawów grzewczych .

 

 DOTACJA  z programu CZYSTE  POWIETRZE 

DOTACJA  z programu  MÓJ PRĄD 

Program polega na dofinasowaniu budowy domowych instalacji fotowoltaicznych o mocy poniżej 10 kW.  Wielkość DOTACJI  wynosi obecnie 3000 złotych.  UWAGA:  w przypadku korzystania z dotacji CZYSTE POWIETRZE dofinasowanie na instalację fotowoltaiczną nadal wynosi 5000 złotych.

Szczegóły programu  MÓJ PRĄD  znajdują się tutaj.

Zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych.  

Sprawdź aktualne ceny naszych  zestawów fotowoltaicznych  w zależności od wielkości instalacji, zastosowanej technologii i sposobu montażu.

EKO pożyczki 

Wiele banków oferuje atrakcyjne produkty, które mogą być samodzielnym źródłem sfinansowania albo uzupełnieniem  dla programów dotacyjnych. 

Konkurencja istnieje również na rynku bankowym, dlatego koszty pożyczek są obecnie  akceptowalne. 

Zresztą  sprawdź sam. 

Ulga termomodernizacyjna 

To  bardzo skuteczne a jednocześnie bardzo niedoceniane źródło sfinansowania kosztów remontów. Mogą z niego skorzystać podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych (według stawki 18 i 32 proc.), formuły liniowej (stawka 19 proc.) oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Właściciel budynku, który poniósł wydatki na ulepszenie domu, które przyczyniły się do spadku zużycia energii elektrycznej, może  odliczyć  od dochodu podlegającego opodatkowaniu niebagatelną kwotę 53.000 złotych .

Co więcej małżonkowie będący współwłaścicielami mogą łącznie skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty 106.000  złotych - co daje zaoszczędzoną na podatku kwotę 19.080 złotych.

Sprawdź szczegóły.