Ten rodzaj wsparcia jest przeznaczony dla właścicieli lub zarządców wielorodzinnych budynków mieszkaniowych (np: spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, TBS-ów, samorządów lokalnych, firm i osób fizycznych).

Dofinasowanie obejmuje do 50 % kosztów kwalifikowanych budowy nowej lub rozbudowy istniejącej instalacji odnawialnego źródła energii (np: fotowoltaika , pompa ciepła, kocioł na biomasę itd). 

Warto zaznaczyć, że wielkość tego dofinasowania nie jest ograniczona kwotowo,  a jedynie procentowo. Środki z Grantu OZE  pokryją połowę inwestycji niezależnie od jej wielkości. 

Szczegóły programu  GRANT OZE  znajdują się tutaj.

Zajmujemy się przygotowaniem wniosku o Grant OZE wraz z niezbędnym audytem i projektem oraz wykonawstwem i serwisowaniem instalacji odnawialnych źródeł energii.

Zainteresowanych uzyskaniem naszej oferty prosimy o skorzystanie z tego linku.

 

DOTACJA  z programu  GRANT OZE

Program rusza od 29 września 2023 roku i obejmuje dofinasowanie modernizacji energetycznej mieszkań w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych. Skierowany jest do najemców mieszkań komunalnych i małych  wspólnot mieszkaniowych (3-7 mieszkań). 

Modernizacja ma polegać na poprawie  efektywności energetycznej w tym na wymianie tzw. "kopciuchów" na ekologiczne źródła ciepła.

Wysokość wsparcia  dla osób fizycznych może wynieść do 95% kwalifikowanych koszów i osiągnąć kwotę do 43.900 zł

W przypadku wspólnot mieszkaniowych jest to 60% kosztów i 375.000 zł.

Szczegóły programu  MOJE CIEPŁO  znajdują się tutaj.

Pomagamy w odpowiednim zaplanowaniu zakresu robót, doborze sprzętu spełniającego wymogi programu, przygotowaniu wniosku o DOTACJĘ. Wykonujemy kompleksowo pełny zakres robót,  dostaw towarów i urządzeń wchodzących w zakres programu.

Zainteresowani uzyskaniem pomocy mogą zgłosić się tutaj.

DOTACJA  z programu  CIEPŁE  MIESZKANIE 

Program polega na dofinasowaniu instalacji pomp ciepła w nowo budowanych domach jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym.  Ma również wstecznie objąć pompy ciepła już zainstalowane w ubiegłym roku.

Wartość dotacji wynosi do 7.000 zł dla powietrznych oraz  do 21.000 zł dla gruntowych pomp ciepła.

Szczegóły programu  MOJE CIEPŁO  znajdują się tutaj.

Zajmujemy się projektowaniem, wykonawstwem i serwisowaniem instalacji grzewczych i chłodniczych, w tym montażem pomp ciepła. 

W dzisiejszych realiach wciąż rosnących cen nośników energii, pompa ciepła jako źródło zasilania centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, jest rozwiązaniem najlepszym z dostępnych.  Natomiast w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną jest najefektywniejszym i najtańszym sposobem ogrzewania domu. 

Nasze rozwiązania dla nowych budynków dostępne są tutaj.

DOTACJA  z programu  MOJE  CIEPŁO 

To  bardzo skuteczne a jednocześnie bardzo niedoceniane źródło sfinansowania kosztów remontów. Mogą z niego skorzystać podatnicy rozliczający się na zasadach ogólnych (według stawki 18 i 32 proc.), formuły liniowej (stawka 19 proc.) oraz ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Właściciel budynku, który poniósł wydatki na ulepszenie domu, które przyczyniły się do spadku zużycia energii elektrycznej, może  odliczyć  od dochodu podlegającego opodatkowaniu niebagatelną kwotę 53.000 złotych .

Co więcej małżonkowie będący współwłaścicielami mogą łącznie skorzystać z odliczenia od dochodu kwoty 106.000  złotych - co daje zaoszczędzoną na podatku kwotę 19.080 złotych.

Sprawdź szczegóły.  

Ulga termomodernizacyjna 

Wiele banków oferuje atrakcyjne produkty, które mogą być samodzielnym źródłem sfinansowania albo uzupełnieniem  dla programów dotacyjnych. 

Konkurencja istnieje również na rynku bankowym, dlatego koszty pożyczek są obecnie  akceptowalne. 

Zresztą  sprawdź sam. 

EKO pożyczki 

Program dostępny dla osób fizycznych będących właścicielami zarówno nowych jak i już użytkowanych budynków.

Polega na dofinasowaniu budowy domowych instalacji fotowoltaicznych o mocy poniżej 10 kW, magazynów energii elektrycznej i ciepła oraz pomp ciepła.  Wielkość DOTACJI  w aktualnej edycji Programu może wynieść  od 6.000 do 58.000 złotych. 

Szczegóły programu  MÓJ PRĄD  znajdują się tutaj.

 

Zajmujemy się doborem, projektowaniem, wykonawstwem i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych oraz instalacji grzewczych w szczególności zasilanych pompami ciepła.

Sprawdź aktualne ceny naszych  zestawów fotowoltaicznych  w zależności od wielkości instalacji, zastosowanej technologii i sposobu montażu.

DOTACJA  z programu  MÓJ PRĄD

obecnie czekamy na tegoroczną edycję

DOTACJA  z programu CZYSTE  POWIETRZE 

Program przeznaczony dla właścicieli domów jednorodzinnych.

Umożliwia uzyskanie dotacji na termomodernizację już użytkowanych budynków mieszkalnych, polegającą na wymianie nieefektywnego źródła ciepła oraz zmniejszeniu strat ciepła w budynku.  Wielkość dotacji  zależy od zakresu robót - maksymalnie jest to 136.200 złotych przy spełnieniu wszystkich wymaganych warunków.

Aktualne informacje  dotyczące programu CZYSTE POWIETRZE  znajdują się tutaj. 

Ponadto obecnie istnieje możliwość na uzyskaniu kredytu bankowego  Czyste Powietrze na sfinansowanie robót, który jest spłacany z wykorzystaniem przyznanej dotacji. Szczegóły dostępne tutaj.

 

Pomagamy w odpowiednim zaplanowaniu zakresu robót, doborze sprzętu spełniającego wymogi programu, przygotowaniu wniosku o DOTACJĘ. 

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy mogą zgłosić się tutaj.

Wykonujemy kompleksowo pełny zakres robót,  dostaw towarów i urządzeń wchodzących w zakres programu. 

Sprawdź ceny i wielkość  DOTACJI  dla naszych zestawów grzewczych .

To jak układanie puzli,  trochę z oszczędności, część od rodziny,  jeszcze są DOTACJE i może EKO POŻYCZKA ?

Poniżej przedstawiamy zestawienie dostępnych źródeł finansowania zakupu nowoczesnych energooszczędnych urządzeń oraz robót termomodernizacyjnych zarówno w nowych jak i już eksploatowanych budynkach

 FINANSOWANIE

 czyli

 skąd wziąć pieniądze, żeby ...

 mieszkać taniej

idź na skróty:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave